Home / چاپ افست / چرا باید اهالی چاپ افست به سمت چاپ دیجیتال حرکت کنند؟

چرا باید اهالی چاپ افست به سمت چاپ دیجیتال حرکت کنند؟

چرا باید اهالی چاپ افست به سمت چاپ دیجیتال حرکت کنند؟

احمد فروزیده؛ فعال صنعت چاپ کشور با اشاره به اهمیت چاپ دیجیتال در سال‌های اخیر گفت: چاپ دیجیتال فرصت بسیار خوبی برای صنعت چاپ کشور به شمار می‌آید، با توجه به اینکه هزینه چاپ افست برای کارهای پرتیراژ زیاد است، این شیوه چاپی فرصتی است تا چاپخانه‌های افست به سمت استفاده از چاپ دیجیتال حرکت کنند.

وی افزود: یک چاپخانه‌دار نباید فقط خود را ببیند و باید جامعه را نیز در نظر داشته باشد و بداند که نفع جامعه در چیست ،‌امروز پیشرفت جامعه چاپ در کارهای کم‌تیراژ و متنوع است و از آنجایی که برای این کارها، چاپ افست جوابگو نیست باید حتما چاپ دیجیتال را برای این کار انتخاب کنیم.

فروزیده با بیان اینکه این انتخاب بدون تردید یک ضرورت است، گفت: استفاده از چاپ دیجیتال انتخاب ما نیست بلکه تحمیلی است که بر ما شده است و باید آن را پذیریم و طبق شرایط پیش برویم و بر اساس جو زمانه حرکت کتیم و به همین دلیل باید چاپ دیجیتال را بپذیریم.

وی با اشاره به آینده چاپ دیجیتال در ایران، عنوان کرد:‌ چاپ دیجیتال هنوز در دنیا به بلوغ نرسیده،‌ در ایران هم همینطور است و حتی در ایران نسبت به کشورهای دیگر عقب هستیم، وقتی در دنیا نمایشگاه‌های مدرن و بزرگ در حوزه چاپ دیجیتال را می‌بینیم شاهد هستیم که چاپ دیجیتال هر سال نسبت به سال گذشته سرعت و پیشرفت زیادی نسبت به چاپ افست کرده است.

 آینده چاپ دیجیتال در ایران

فروزیده با بیان اینکه چاپ افست امروز در حال طی کردن دوران کهنسالی خود است، گفت: نباید اینگونه فکر کنیم که چاپ افست از بین می‌رود، بلکه دوران کهنسالی خود را می‌گذراند اما چاپ دیجیتال در دوران جوانی و بلوغ است و اگر در ایران حمایت شده و دانش و آگاهی آن پیدا شود، همچنین هزینه‌های چاپ دیجیتال را کم کنیم می‌تواند موفق شود و گرنه به سختی پیشرفت می‌کند به طوری که در سه ـ چهار سال اخیر درجا زده و دستگاه‌های بسیار کمی وارد ایران شده است.

این فعال صنعت چاپ با بیان اینکه دستگاه‌های چاپ دیجیتال فقط به فتوکپی‌ و ریسوگرافی‌ها محدود نمی‌شود، گفت: الان دستگاه‌های بسیار زیادی توسط ژاپن و ایتالیا تولید می‌شود حتی هایدلبرگ که یکی از غول‌های چاپ افست است نیز به چاپ دیجیتال وارد شده است .

وی با بیان اینکه در کل می‌توان گفت که اقبال مردم از چاپ دیجیتال با توجه به ظرفیت‌های آن خوب بوده است،‌گفت: به دلیل اینکه زینک نیاز ندارد و هزینه‌های آماده‌سازی آم کم است و سیستم پیش از چاپ حذف شده  و تنوع دارد استقبال زیادی از این دستگاه‌ها شده است .

منبع : ایپینا

 

نوشته چرا باید اهالی چاپ افست به سمت چاپ دیجیتال حرکت کنند؟ اولین بار در چاپ و تبلیغات بهرنگ پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *