Home / چاپ افست / چاپ دیجیتال هیچ تهدیدی برای صنعت چاپ افست ندارد

چاپ دیجیتال هیچ تهدیدی برای صنعت چاپ افست ندارد

چاپ دیجیتال هیچ تهدیدی برای صنعت چاپ افست ندارد

جهانگیر رضایی؛ دبیر اتحادیه چاپخانه‌داران قم با اشاره به لزوم برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه چاپ گفت: تجربه نشان داده است برگزاری نمایشگاه تخصصی به آشنایی دست‌اندرکاران و فعالان صنعت چاپ کشور با تکنولوژی‌های جدید و فناوری‌های نوین در هر عرصه می‌شوند و نمایشگاه چاپ دیجیتال از جمله این نمایشگا‌ه‌ها به شمار می‌آید.

وی با اشاره به برخی از مشکلات فعالان حوزه چاپ در سال‌های اخیر، عنوان کرد: متاسفانه از آنجایی که در سال‌های اخیر چاپ افست به خوبی مدیریت نشد و متولیان مربوطه نتوانستند بازار عرضه و تقاضا را در این حوزه مدیریت کنند چاپ افست اشباع شد و این موضوع به ضرر سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه شد.

رضایی افزود: ما الان چاپخانه‌داران افستی داریم که تیراژ کارهایی که انجام می‌دهد در ۲۰۰ یا ۵۰۰ نسخه را با دستگاه‌های افست چاپ می‌کنند و این موضوع موجب ناراحتی و تاسف است چون ظرفیت کاری آن‌ها بسیار بالا است.

چاپ دیجیتال برای کارهایی با تیراژهای پایین

وی با بیان اینکه چاپ دیجیتال برای کارهایی با تیراژهای پایین پیش‌بینی شده است، گفت: این مشکل در میان چاپخانه‌داران ما به وفور وجود دارد و امیدواریم متولیان چاپ دیجیتال را تجربه کنند و با این تجربه از بهم‌ریختگی چاپ دیجیتال جلوگیری کنند.

دبیر اتحادیه چاپخانه‌داران قم همچنین درباره ضرورت استفاده از ماشین‌آلات چاپ دیجیتال، عنوان کرد: به نظر من چاپ دیجیتال هیچ تهدیدی برای صنعت چاپ افست ندارد و هر یک کار مجزا و جدایی دارند و بحث اصلی ما این است که عرضه و تقاضای چاپ افست تعادل ندارد و مدیریت نشده که بازار آن خراب شده است.

به گفته رضایی، زیرا قدرت چاپ دیجیتال حتی ۱۰ برابر بیشتر از توان فعلی باشد، چاپ افست باید جایگاه خود را داشته باشد.

وی همچنین درباره ضرورت برگزاری نمایشگا‌ه‌های تخصصی گفت: مردم ما این حق را دارند که از تکنولوژي‌های جدید دیجیتال استفاده کنند و بهره‌ور شوند در این میان مسوولان باید نسبت به برگزاری این نمایشگاه اقدام کنند تا تکنولوژي‌های جدید را به دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه معرفی شود.

هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال از 29 خرداد تا 1 تیر در محل دایمی نمایشگاههای شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا خواهد بود.

منبع : ایپینا

 

نوشته چاپ دیجیتال هیچ تهدیدی برای صنعت چاپ افست ندارد اولین بار در چاپ و تبلیغات بهرنگ پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *