Home / آموزش چاپ / چاپ دیجیتال به کمک صنعت چاپ کشور آمده است

چاپ دیجیتال به کمک صنعت چاپ کشور آمده است

چاپ دیجیتال به کمک صنعت چاپ کشور آمده است

سعید عنبرستانی؛ مدیر چاپ مدرن با اشاره به وضعیت کلی چاپ دیجیتال در کشور، گفت: صنعت چاپ ما در تهران تحت تاثیر کلی اقتصاد قرار گرفته است و از آنجایی که تمام مواد مصرفی ما وارداتی است در زمینه تامین مواد اولیه جنس‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد گران‌تر شده است و به همین دلیل ما شاهد رکودی در چاپ دیجیتال هستیم.

وی افزود: در وضعیت کنونی صنعت چاپ، ورود دستگاه‌های دیجیتال به این صنعت را می‌توان صد در صد یک فرصت برای اهالی این حوزه دانست زیرا در وضعیت کنونی اقتصاد تیراژ کارها بسیار کاهش پیدا کرده است و مردم به سمت آثار با تیراژهای پایین رفته‌اند.

عنبرستانی با بیان اینکه به دنبال کاهش تیراژها، چاپ دیجیتال به کمک صنعت چاپ آمده است، عنوان کرد: در گذشته سفارش کارها زیر پنج هزار نسخه نبود اما با تورم و گرانی‌هایی که در ماه‌ها و سال‌های اخیر ایجاد شده است این تیراژها به هزار نسخه رسیده است و براساس نیازی که دارد از چاپ دیجیتال استفاده می‌کند.

هزینه دستگاه‌های دیجیتال نسبت به چاپ افست بسیار پایین‌تر است.

وی یادآور شد: می‌توان ادعا کرد که چاپ دیجیتال به کمک صنعت چاپ کشور آمده است اما در این میان معضل تامین مواد اولیه گریبان دست‌اندرکاران این حوزه آمده است و اجناسی که الان در بازار است باقی‌مانده واردات سال گذشته است که در انبارها باقی مانده است و با ورود اجناس جدید قطعا با موجی از افزایش قیمت‌ها روبرو خواهیم بود.

مدیر چاپ مدرن با اشاره به برخی سیاست‌های اقتصادی در سال جاری، توضیح داد: پیش‌بینی می‌کنم در شش ماهه دوم سال ۹۷ در حوزه واردات و تامین مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه‌های دیجیتال با مشکلات جدی روبرو شویم و در این میان گرانی‌ها و تورم‌های موجود در کشور اقتصاد کل جامعه را تهدید می‌کند و باید راهکاری برای این موضوع اندیشید.

عنبرستانی همچنین درباره ویژگی‌های چاپ دیجیتال در مقایسه با چاپ سنتی نیز گفت: چاپ دیجیتال به دلیل حجم کمتر و توانمندی‌‌ها و ظرفیت‌هایی که برای آن پیش‌بینی شده است چابک‌تر از حوزه‌های دیگر است و امروز چاپ دیجیتال ورقی نباشد می‌توانم در حوزه چاپ استیکر یا چاپ پارچه را کار کنم و تنوع زیادی که دارد فعالیت را برای من هموارتر می‌کند.

وی تاکید کرد: این در حالی است که سرمایه‌گذاری در چاپ افست بسیار بالا است و بیش از دو تا سه میلیارد تومان باید هزینه اولیه روی دستگاه بگذارید و امکان تغییر شیوه کاری را ندارد و هزینه دستگاه‌های دیجیتال نسبت به چاپ افست بسیار پایین‌تر است.

هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال از 29 خرداد تا 1 تیر در محل دایمی نمایشگاههای شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا خواهد بود.

منبع : ایپینا

 

نوشته چاپ دیجیتال به کمک صنعت چاپ کشور آمده است اولین بار در چاپ و تبلیغات بهرنگ پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *