Home / QuarkXpress2018 / ویرایش جدید کوارک اکسپرس عرضه شد

ویرایش جدید کوارک اکسپرس عرضه شد

ویرایش جدید کوارک اکسپرس عرضه شد

ویرایش جدید نرم افزار کوارک اکسپرس با نام QuarkXpress2018  به بازار عرضه شد. کوارک اکسپرس یکی از قدیمی ترین و پرطرفدار ترین نرم افزارهای صفحه بندی است که در دهه ۸۰ میلادی به بازار عرضه شد. ویرایش جدید شامل قابلیت های جدید در زمینه تولید فایل های پی دی اف و فایل های ویژه دستگاه های موبایل و سایت های اینترنتی می شود.

ویرایش جدید می تواند فایل های چندبخشی  (Multicomponent) را برای چاپ یا استفاده در سیستم های موبایل و اینترنت و ویدیوهای تعاملی هم زمان بسازد. دستگاه به ابزار پیشرفته شكلها ((shape و تایپوگرافی و ویرایش ساده تصویر مجهز است.

این ویرایش در اول مارس ۲۰۱۸ عرضه شده است. کاربران این نرم افزار بازاریابان، ناشران و طراحانی هستند که برای چاپ و با استفاده طرح ها در گوشی های مدیا و اینترنت نیاز به نرم افزار قدرتمند صفحه بندی و لی آوت دارند. این نرم افزار هم در سیستم های مک و هم ویندوز قابل استفاده است. طراحان گرافیک می توانند لی آوت برای چاپ افست و یا چاپ دیجیتال بسازند. لی آوت ها شامل متن و تصویر برای رسانه چاپ و با رسانه های دیگر از جمله انیمیشن و ویدیو مورد استفاده قرار می گیرد.

ماتیاس گونتر مدیر جهانی واحد تجاری تولیدات رومیزی کوارک می گوید: «شما از این نرم افزار می توانید برای تولید آگهی، چاپ بروشور، نشریه، چاپ کاتالوگ، کتاب های الکترونیکی و اپلیکیشن های ویژه موبایل اندورید و iOS استفاده کنید. هیچ نرم افزار دیگری این ویژگی ها را ندارد.

ویرایش جدید کوارک اکسپرس

شما هر فایل پی دی افی را می توانید به راحتی به فرمت کوارک اکسپرس تبدیل کرده و آن را ویرایش کنید. فرمت های دیگر از جمله HTML و کتاب های الکترونیکی را نیز می توان با این نرم افزار ویرایش کرد.

سیستم رابط کاربر ویرایش جدید بهینه شده و پالت اندازه گیری آن گسترش پیدا کرده است.

از آنجایی که نرم افزار ایندیزاین بسیار فراگیر شده ویرایش جدید کوارک قادر است فایل های اصلی IDML را به لی اوتهای کوارک تبدیل کند.

یکی از مهمترین ویژگی های ویرایش جدید Colour Fonts است که در نرم افزارهای فتوشاپ و ایلستریتور نیز به کار گرفته شده اند. این ابزار به طراح امکان می دهد تا از جلوه های گرافیکی پیچیده RGB در داخل فونت (قلم) استفاده کرده و آنها را در قالب یک فونت جدید با فرمت SVG ، SBIX و یا Colour ذخيره (save)  کند.

کار با فرمت Open Type در ویرایش جديد آسان تر شده است. دستگاه عملیات هایفن (خط تیره) گذاری را به طور اتوماتیک انجام می دهد. پانویس ها را در ویرایش جدید می توان به صورت چند ستونی طراحی کرد.

ویرایش جدید اکنون با موتور چاپ پی دی اف کلاس (Callas PDF Print Engine) سازگار است. این موتور چاپ شامل کتابخانه PDF ادوبی می شود.

خروجی چاپ را می توان از ۱۰ تا ۱۰۰۰ درصد بزرگنمایی کرد. این ویژگی برای صنعت ساین و گرافیک محیطی بسیار کاربردی است. این نرم افزار می تواند به صورت مستقل یا در قالب بخشی از بسته نرم افزاری Quark Publishing Program در محیطهای روزنامه و نشریه استفاده کرد. برخلاف ایندیزاین می توان نرم افزار را خرید و لزومی ندارد از آن در محیط Cloud و از طریق پرداخت ماهانه مورد استفاده قرار داد. کسانی که به استفاده از ایندیزاین عادت دارند به راحتی می توانند با آن کار کنند. برای آموزش کار با این نرم افزار شرکت سازنده ویدیوهایی در یوتیوب ارائه کرده است. قیمت نرم افزار حدود 600 یورو است. برای کسانی که ویرایش های قبلی را دارند با پرداخت ۱۶۰ یورو می توانند ویرایش خود را به روز کنند. گزینه دیگر نرم افزار ایندیزاین ادوبی و بسته نرم افزاری کورل دراو است. نرم افزار ایندیزاین را تنها می توان از طریق مشترک شدن وب سایت ادوبی استفاده کرد. کورل دراو نیز تنها تحت ویندوز قابل استفاده می باشد.

منبع : صنعت چاپ

نوشته ویرایش جدید کوارک اکسپرس عرضه شد اولین بار در چاپ و تبلیغات بهرنگ پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *