Home / چاپ افست / صنعت چاپ باید به سمت دیجیتالی شدن برود

صنعت چاپ باید به سمت دیجیتالی شدن برود

صنعت چاپ باید به سمت دیجیتالی شدن برود

علی مغانی؛ رییس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با بیان اینکه امروز دنیا در حال حرکت به سمت دیجیتالی شدن است، گفت: صنعت چاپ نیز مانند صنایع دیگر باید به سمت دیجیتالی شدن حرکت کند، در سال‌های اخیر به دنبال کاهش تیراژ کتاب‌ها و بسیاری از سفارش‌ها صاحبان این صنعت نیز باید برای تامین خواسته مشتریان خود به سمت دستگاه‌های دیجیتال بروند.

وی افزود: به‌صرفه نیست که فیلم و زینک‌های گران‌قیمت برای این کالاها هزینه شود و بهترین کار این است که از چاپ دیجیتال استفاده کنیم زیرا به پیش‌زمینه‌های مختلف نیازی ندارد و وقتی مشتری سفارش ۵۰ جلد کتاب می‌دهد مقرون به صرفه نیست که از چاپ افست استفاده کنیم.

مغانی با بیان اینکه چاپ دیجیتال در کشور ما از ساماندهی خوب و مناسبی برخوردار نیست، عنوان کرد: متاسفانه چاپ دیجیتال متولی مشخصی ندارد و در یک شهر عضو اتحادیه تایپ و تکثیر، در شهر دیگری عضو اتحادیه چاپخانه‌داران هستند و در جای دیگری در اتحادیه لیتوگرافان عضویت دارند و جایگاه درستی برای آن تعریف نشده است.

 چاپ دیجیتال رقیب چاپ افست است

وی تاکید کرد: کار چاپ دیجیتال به‌گونه‌ای است که رو به رونق است و نیاز به آن هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود زیرا مردم و نیاز مشتریان به استفاده از خدمات آن رو به فزونی است و به همین دلیل باید توجه بسیار زیادی به این شیوه چاپی داشته باشیم.

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی در بخش دیگر سخنان خود با رد این ادعا که چاپ دیجیتال رقیب چاپ افست است، گفت: در یک دوره زمانی لیتوگرافی سنتی بود و به مرور به لیتوگرافی‌های ایمیج‌ستر تجهیز شدند و بعد به پلیت‌ستر تبدیل شدند و نمی‌توانیم بگوییم که این دستگاه‌ها جای دیگری را گرفتند بلکه این ناشی از تغییرات در علم و تجهیزات چاپی بود که همه ناگزیر از آن بودند.

مغانی با بیان اینکه باید خود را با تغییرات و علم روز همراه کنیم، یادآور شد: اگر صنعت چاپ خود را به علم روز مجهز نکنیم به زودی از حرکت در این مسیر عقب می‌مانیم زیرا هر حوزه کاری شرایط خاص خود را دارد و نمی‌توان جلوی تکنولوژي‌های نوین را گرفت و گفت که به بازار کار وارد نشود بلکه باید خود را به علم روز تجهیر کنیم تا در سفارش‌های کاری کم نیاوریم.

منبع : ایپینا

 

نوشته صنعت چاپ باید به سمت دیجیتالی شدن برود اولین بار در چاپ و تبلیغات بهرنگ پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *