Home / تولید سالنامه / ریسک بزرگ تولید سررسید در سال 97

ریسک بزرگ تولید سررسید در سال 97

ریسک بزرگ تولید سررسید در سال 97

بررسی وضعیت سررسید در سالی که گذشت

تقاضای مشتریان از لحاظ کیفی و کمی از اولویت‎های هر تولیدکننده‏ای است ولی متاسفانه نوسان قیمت در کیفیت و کمیت تولیدات سررسید تاثیرگذار بوده است. بخشی از صحبت‎های مدیرعامل چاپ، نشر و تبلیغات شاملو است که به بررسی وضعیت تولید سررسید در سال گذشته و سال جدید می‎پردازد، در ادامه مشروح آن را می‎خوانید.

سعید شاملو، مدیرعامل «چاپ، نشر و تبلیغات شاملو» وضعیت تولید سررسید را در سالی که گذشت جالب ندانست و گفت: با توجه به نوسانات موجود در بازار و بی‎ثباتی در قیمت‎ها وضعیت هم برای تولیدکنندگان و هم برای مصرف‎کنندگان سررسید جالب نبود. با توجه به اقتصاد بیمار، تولیدکنندگان نتوانستند به اهداف از پیش تعیین‎شده‎ی خود برسند، همچنین به طبع آن مصرف‎کنندگان نیز نتوانستند به محصول با قیمت مناسب دست یابند.

وی افزود: سال گذشته با اینکه انتظار داشتیم که به 100 درصد اهدافمان برسیم ولی متاسفانه با توجه به نوسانات بازار تنها 60 درصد آن‎ها محقق شد.

تولید سررسید در سال گذشته راضی‎کننده نبود.

شاملو اهداف هر شرکتی را در ابتدا گسترش فروش و راضی نگه داشتن مشتریانش دانست و تاکید کرد: برآورده کردن تقاضای مشتریان از لحاظ کیفی و کمی در اولویت‎های هر مجموعه‎ای است ولی متاسفانه نوسان قیمت در کیفیت و کمیت تولیدات سررسید تاثیرگذار بوده است. به همین دلیل تولیدی که باید و شاید انجام نشد و گاهی اوقات به خاطر این نوسانات، کاغذ با کیفیت مدنظر موجود نبود. در کل تولید سررسید در سال گذشته راضی‎کننده نبود.

مدیرعامل چاپ، نشر و تبلیغات شاملو وضعیت تولید سالنامه و سررسید در سال 97 وخیم‎تر از گذشته دانست و در ادامه تصریح کرد: مواد اولیه‎ی تولید سررسید وارداتی هستند و دولت برای تهیه‎ی ملزومات سررسید و هدایای تبلیغاتی ارز دولتی اختصاص نمی‎دهد و تولیدکنندگان مجبور هستند ارز مورد نیازشان را از بازار آزاد تهیه کنند و این مسئله صدمه‎ی بسیار زیادی را به بازار تولید سررسید می‎زند. برای خروج از این بحران مجموعه‎ی ما در نظر دارد که برای سال آینده تولیداتش را محدودتر کند. باید با احتیاط بیشتر قدم برداریم و محتاط‎تر باشیم تا از این نوسانات رد شویم.

شاملو به عنوان یک تولیدکننده از دولت انتظار دارد که حداقل شرایط واردات مواد اولیه را فراهم کند و در ادامه می‎گوید: نباید برای حمایت از کالای ایرانی تنها شعار دهیم. حمایت از کالای ایرانی وقتی محقق می‎شود که تولیدکننده بتواند به راحتی کالا را تولید کند و در اختیار مشتری قرار دهد و این امر پیش‎زمینه‎ی اقتصادی و سهولت در واردات مواد اولیه را می‎طلبد. برای تولید‏کننده باید شرایط مساعدی فراهم شود تا بتواند محصولات خود را با قیمت پایین تولید کند و گرنه محصولات تولید شده با وضعیت موجود در بازار، صعود نرخ دلار و تورم 100 درصدی به دست مشتری می‎رسند و قطعا مشتری ناراضی خواهد بود و به هیچ عنوان از کالای تولید ایران حمایت نخواهد کرد.

وی در انتها درباره‏ی تولید کاغذ در داخل کشور بیان می‎کند: به نظر من کاغذ تولید ایران وجود ندارد. هم اکنون کارخانه‏ای که به تولید کاغذ بپردازد؛ وجود ندارد. صد درصد مواد اولیه‎ای که در این صنف استفاده می‎شوند وارداتی هستند. ولی این دلیل نمی‎شود که بگوییم این محصول یک کالای ایرانی محسوب نمی‎شود. بالاخره هر کالایی برای تولید به مواد اولیه‏ای احتیاج دارد. ممکن است این مواد در ایران تولید شوند و ممکن است از خارج کشور تامین شوند. متاسفانه دولت در این زمینه بیشتر شعار داده است و هنوز نتوانسته بازار را کنترل کند. برای تولیدکنندگان نیز ارزی را برای تهیه‎ی مواد مصرفی اولیه فراهم نکرده است. هم اکنون تمام تولیدکنندگان سردرگم هستند و کسی ریسک برنامه‎ریزی گسترده برای تولید در سال 97 را نمی‎پذیرد.

منبع : چاپ و نشر

نوشته ریسک بزرگ تولید سررسید در سال 97 اولین بار در چاپ و تبلیغات بهرنگ پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *