Home / Uncategorized @fa / راهنمای انتخاب هدایای تبلیغاتی نمایشگاه

راهنمای انتخاب هدایای تبلیغاتی نمایشگاه

برای بسیاری از ما این سوال پیش آمده است: درباره هدایای تبلیغاتی نمایشگاه بعدی چه چیزهایی را باید بدانم و رعایت کنم؟ خیلی از مواقع نمی‌دانیم چه چیزی را و به چه تعداد سفارش بدهیم. پاسخ به این سوالات بسیار مهم است چرا که محصولات تبلیغاتی بخش مهمی از تجربه حضور در نمایشگاه‌های تخصصی را شامل می‌شود. این هدایا می‌تواند غرفه شما را شلوغ کنند، مخاطبان را برای انجام کاری قانع کند، پیامی را برساند، آگاهی ایجاد کند و ….
برای پاسخ به سوالات مطرح شده با تعدادی از غرفه داران صحبت شده است تا نظر آن‌ها را درباره انتخاب هدایای تبلیغاتی نمایشگاه بدانیم.

۱- انتخاب‌های بسیاری وجود دارد چطور هدیه درست را انتخاب کنم؟

باید دقت بسیاری به خرج دهید. اگر تصمیم به ارائه هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه دارید، باید مواردی را در نظر بگیرید نظیر: در حا ساخت تصویری از خود هستید، برنامه فروشی که برای رویداد دارید، ابعاد و جایگاه غرفه و افرادی که قرار است در آن مشغول باشند. در صورتی که همه انتخاب‌ها به خوبی صورت گیرد برایتان اسم و رسم به همراه خواهد داشت.
اگر به خوبی مخاطب خود را بشناسید، پیش از رسیدن آن‌ها هدایای تبلیغاتی نمایشگاه مناسب را برا ساس علایق آن‌ها انتخاب خواهید کرد.
دیو پالوس (Dave Poulos) – مشاور ارشد – Granite Partners
در گزینش هدایا باید سه موضوع لحاظ گردد: با برند شما سازگار باشند، کاربردی باشند و سر و صدا ایجاد کنند. ما محصولات جذابی را انتخاب می‌کنیم که سایر بازدید کنندگان پس از دیدن آن به دنبال ما بگردند.
پاولا لدبتر سلرگرن (Paula Ledbetter Sellergren) – مدیر بازاریابی – Mather LifeWays
به نظر من نمونه‌های محصول بهترین هدیه هستند. ما معمولا محصولات خود را به عنوان هدایای تبلیغاتی نمایشگاه می‌دهیم. جعبه‌های محافظ و طلق محافظ صفحه موبایل، ابزارهای الکترونیکی و …. هر چند هزینه بیشتر می‌شود، اما احتمال اینکه هدیه ما در امور روزانه استفاده شود و ما را در معرض دید مخاطبمان قرار دهد، بسیار بیشتر خواهد بود.
جی ولتز – Urban Armor Gear

۲- چه تعداد هدیه نیاز است که خریداری کنم؟

به نظر بیشتر غرفه‌داران به بودجه و تعداد احتمالی مخاطبان بستگی دارد.
ما به ابعاد نمایشگاه نگاه می‌کنیم. برای ۲،۰۰۰ نفر به بالا فرضم بر این است که ۲۵% بازدید کنندگان در غرفه ما حضور داشته و هدیه دریافت خواهند کرد. برای زیر این تعداد ۷۵% عدد خوبی برای ما بوده است.
باربارا سنر (Barbara Sanner) – مدیرعامل – Complete Marketing Solutions
من با نگاه به تعداد کل مخاطبان و بودجه خود تصمیم می‌گیرم. در صورتی که مثلا ۹،۰۰۰ نفر بازدید کننده حضور یابند، برای ۱۰% آن یعنی ۹۰۰ نفر هدیه می‌خریم. با احتساب ۱۰ دلار برای هر پک هدیه، ۹،۰۰۰ دلار بودجه لازم خواهد بود. حال اگر بودجه‌ی تعیین شده بیش از این باشد، تعداد نفرات را به ۱،۰۰۰ تا ۱،۲۰۰ نفر افزایش می‌دهیم.
جنیفر سیلر (Jennifer Seyler) – متخصص روابط عمومی – FitnessAndNutritionConversations.com
ما هم به تعداد کل بازدید کنندگان دقت می‌کنیم هم به تعداد بهترین مشتریان و مشتریان احتمالی خود نگاه می‌کنیم. سپس بر اساس آن بودجه را تعیین خواهیم کرد.
پاولا لدبتر سلرگرن

۳- آیا نیاز است ابعاد غرفه‌ام را نیز در نظر بگیرم؟

بسته به اینکه چقدر در غرفه خود فضا برای نگهداری اقلام داشته باشیم تصمیم می‌گیریم. البته گاهی لازم است هدایای تبیغاتی نمایشگاه را مسولان سالن سپرده و هر روز مقداری را دریافت کنیم.
پاولا لدبتر سلرگرن
توجه داشته باشید که بر اساس تجربه شخصی بنده در نمایشگاه‌های خارجی، گذاشتن هدایا در غرفه و رها کردن آن برای روز بعد، هر چند که درفضایی در بسته باشد، کار مناسبی نیست. احتمال سرقت در چنین مواقعی بسیار بالا بوده و پس از آن عملا در کشور دیگر کاری از دست شما بر نخواهد آمد.

۴- چطور توزیع محصولات را زمان‌بندی کنم؟

توجه داشته باشید که از قبل اطلاعاتی درباره ساعات و روزهای شلوغ نمایشگاه خاصی که در آن حضور دارید بدست آورید. معمولا در صورت تعطیل بودن روزهای برگزاری، جمعیت بیشتری حضور خواهند داشتو پس اگر ایام آخر تعطیل رسمی است در توزیع هدایا در روزهای اول وسواس بیشتری به خرج دهید. همچنین ساعاتی قبل از تعطیل شدن یک روز برگزاری معمولا با جمعیت بیشتری مواجه خواهید شد.

۵- آیا بهتر است بیش از یک نوع هدیه ارائه دهم؟

بله اما در ارتباط با ان هوشمندانه عمل کنید. ممکن است هنگام داشتن چند نوع هدایای تبلیغاتی نمایشگاه، تصمیم به توزیع محصولات ارزان قیمت‌تر بگیرید. حال آنکه افراد انواع گرانتر آن را که خودتان ارائه کرده‌ایددیده‌اند و حال به سراغتان آمده‌اند. یک راه این است که ارزش ظاهری هر نوع هدیه با یکدیگر یکسان باشد.
جنیفر سیلر
از نظر من این یکی از رازهای حضور خوب است، که انواع مختلفی از هدایا را افراد مختلف ارائه دهید. من هدیه‌ها را به سه دسته A و B و C تقسیم می‌کنم. دسته A برای مخاطبانی است که واقعا به محصولات/خدمات ما علاقه دارند، با یک نیاز ضروری آمده‌اند و احتمال تبدیل شدنشان به خریدار زیاد است. در چنین حالتی هدیه ارزش بالاتری خواهد داشت مثلا بالای ۵ دلار.
بخش B افرادی هستند که ممکن است تبدیل به خریدار شوند. این افراد علاقه نسبی به خدمات/محصولات شما دارند و اندکی در غرفه با شما صحبت می‌کنند. برای ایین مخاطبان هدیه حدود ۱٫۵ دلار کافی است. در این صورت اگر از شما خرید کنند، عللاوه بر اینکه حسن نیت خود را نشان داده‌اید، هزینه هم جبران خواهد شد.
برای کسانی که صرفا در حال دیدن آنچه شما ارائه می‌دهید هستند، بخش C با هدیه‌ای زیر ۱ دلار مناسب خواهد بود. شما صرفا از اینکه در غرفه شما توقف کرده‌اند سپاسگذاری می‌کنید و یک یادگاری نیز می‌دهید.
باربارا سنر

۶- آیا باید هدایای تبلیغاتی نمایشگاه را پیش و پس از آن نیز بفرستم؟

شاید نگه داشتن هدایا به عنوان جایزه حضور در نمایشگاه کار بهتری باشد. با این حال می‌توان یک هدیه‌ی چند قسمتی در نظر گرفت و بخش اول آن را پیش از نمایشگاه ارائه داده و دعوت شود برای دریافت بخش دوم در نمایشگاه و غرفه شما حضور یابند. (مثال لنگه های صندل)

۷- از مشتریان در ازاء ارائه هدایای تبلیغاتی نمایشگاه اطلاعاتی دریافت کنم؟

بله، یکی از بهترین راه‌های دریافت اطلاعات شرکت‌کنندگان ارائه هدیه تبلیغاتی به آن‌ها است. در این صورت اطلاعاتشان را با کمال میل به شما خواهند داد. برخی از غرفه داران حتی راه‌های هوشمندانه‌تری انتخاب می‌کنند. آن‌ها با شما و هدیه‌ای که دریافت کرده‌اید (ممکن است هدیه را در یک رقابت یا غرعه کشی برنده شده باشید) یک عکس یادگاری گرفته و ایمیل شما را برای ارسال آنی عکس دریافت می‌کنند. در اینصورت هم عکس شما را برای شبکه‌های اجتماعی و ارشیو خود خواهند داشت، هم ایمیلتان را.

۸- آیا می‌توانم هدایای تبلیغاتی نمایشگاه را به عنوان جایزه یک مسابقه در نظر بگیرم؟

البته که می‌توان. در اینصورت تعامل شما با مخاطب بیشتر خواهد شد و شما را پس از نمایشگاه به یاد خواهند آورد. همچنین هنگام دیدن سایر دوستان خود از شما و مسابقه‌ای که در آن برنده شده‌اند صحبت خواهند کرد. فقط توجه کنید که نیاز نیست مسابقه خیلی دشوار باشد. کاری کنید که حدی الامکان همه برنده باشند.

نوشته راهنمای انتخاب هدایای تبلیغاتی نمایشگاه اولین بار در هدایای تبلیغاتی. پدیدار شد.

About payam

Check Also

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی

ساعت چوبی رومیزی تبلیغاتی ساعت رومیزی تبلیغاتی از جمله محصولاتی می باشد که تاریخچه بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *